Wystawa malarstwa “ORGANIKA”- Róża Bartnicka w Galerii 3U10
Wystawa malarstwa "ORGANIKA"- Róża Bartnicka w Galerii 3U10

Data rozpoczęcia:

2022-11-24

Data zakończenia:

2022-12-16

Informacja:

Wernisaż wystawy malarstwa Róży Bartnickiej to niepowtarzalna okazja do bliższego poznania jej twórczości w towarzystwie samej autorki, oraz do zapoznania się z potencjałem inwestycyjnym prezentowanych dzieł. Wydarzenie organizowane jest przez Galerię 3U10, która specjalizuje się w analizie rynku sztuki inwestycyjnej i obrocie dziełami sztuki.

Informacja o wystawie:

O WYSTAWIE

🥂Wernisaż: 24 listopad 2022 godz. 18:00

🗓Czas trwania wystawy: 24 listopada – 16 grudnia 2022

🕑Godziny otwarcia wystawy:

  • poniedziałek-piątek: 12:00-20:00
  • sobota-niedziela: nieczynne

🎟Wstęp: wolny

📍Lokalizacja: Galeria 3U10 (ul. Jana Karola Chodkiewicza 3 lok. u10, 02-593 Warszawa, Mokotów)

Róża Bartnicka to artystka, urodzona w 1997 roku w Warszawie. Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, studiowała na Uniwersytecie Mimar Sinan w Stambule (w ramach programu Erasmus+, 2019-2020). Dyplom obroniony w 2021 roku w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Smolnickiego, aneks do dyplomu w Pracowni  Malarstwa prof. Gostyńskiego.

Zajmuje się głównie malarstwem i projektowaniem graficznym, gdzie materia i jej zmysłowość są istotnymi środkami wyrazu. Lubi łączyć w swojej pracy różne techniki i materiały, co pomaga jej odkrywać nowe jakości estetyczne poprzez eksperymentowanie. Duży wpływ mają na nią emocje oraz organiczna sfera natury.

Jej początkowe zainteresowanie materią ciała i emocji w późniejszych pracach przerodziło się w zgłębianie tematu materii samego dzieła. Artystka podejmuje próbę analizy praw rządzących materią – tego czy istnieje ona jedynie w pewnych granicach oraz tego gdzie znajdują się granice, za którymi istnieje już tylko pustka. Pragnie, aby jej dzieła sztuki wykraczały poza granice bycia obiektem i przekształcały się w niepowtarzalne przeżycie:

“Bardzo ważna jest dla mnie materia dzieła. Pozwala ona martwy obiekt zamienić w żywe, zmysłowe doświadczenie. Namacalność, gęstość czy nasycenie materii zestawiam często z lekkością i ulotnością, powietrznością bądź pustką. Pustka jest tutaj szczególnie istotna. Nieraz przewrotnie jawi się jako cięższa od najcięższych, najbardziej nasyconych elementów, wydaje się mieć moc okiełznania, porządkowania i zamykania bądź otwierania granic obrazu, stanowiąc jego nieodłączny element.”

Oprócz spotkania z artystką, podczas wernisażu odbędzie się również wykład „Alternatywne formy inwestowania”, którego celem będzie przybliżenie pojęcia inwestycji alternatywnych uczestnikom wydarzenia oraz prezentacja korzyści, które oferuje inwestowanie w sztukę.

Serdecznie zapraszamy!

Prace:

Rok powstania:

2021-11-04

Wymiary:

120x100 cm

Opis:

Akryl na płótnie.

Cena:

Dostępność:

Brak w magazynie

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu