RÓŻA BARTNICKA

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

 

Artystka, urodzona w 1997 roku w Warszawie. Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, studiowała na Uniwersytecie Mimar Sinan w Stambule (w ramach programu Erasmus+, 2019-2020). Dyplom obroniony w 2021 roku w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Smolnickiego, aneks do dyplomu w Pracowni  Malarstwa prof. Gostyńskiego. 

Zajmuje się głównie malarstwem i projektowaniem graficznym, gdzie materia i jej zmysłowość są istotnymi środkami wyrazu. Lubi łączyć w swojej pracy różne techniki i materiały, co pomaga jej odkrywać nowe jakości estetyczne poprzez eksperymentowanie. Duży wpływ mają na nią emocje oraz organiczna sfera natury. Jej początkowe zainteresowanie materią ciała i emocji w późniejszych pracach przerodziło się w zgłębianie tematu materii samego dzieła. Artystka podejmuje próbę analizy praw rządzących materią – tego czy istnieje ona jedynie w pewnych granicach oraz tego gdzie znajdują się granice, za którymi istnieje już tylko pustka. Pragnie, aby jej dzieła sztuki wykraczały poza granice bycia obiektem i przekształcały się w niepowtarzalne przeżycie: 

“Bardzo ważna jest dla mnie materia dzieła. Pozwala ona martwy obiekt zamienić w żywe, zmysłowe doświadczenie. Namacalność, gęstość czy nasycenie materii zestawiam często z lekkością i ulotnością, powietrznością bądź pustką. Pustka jest tutaj szczególnie istotna. Nieraz przewrotnie jawi się jako cięższa od najcięższych, najbardziej nasyconych elementów, wydaje się mieć moc okiełznania, porządkowania i zamykania bądź otwierania granic obrazu, stanowiąc jego nieodłączny element.” 

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu