“FEMINATYWY – artystka, autorka, twórczyni” wystawa zbiorowa w Galerii 3u10
"FEMINATYWY - artystka, autorka, twórczyni" wystawa zbiorowa w Galerii 3u10

Data rozpoczęcia:

2023-09-29

Data zakończenia:

2023-10-20

Informacja:

Wystawa FEMINATYWY to prezentacja prac trzech wspaniałych kobiet, które tworzą w zupełnie odrębnych technikach, prace każdej z nich mają swój charakter i styl, a ich wspólnym mianownikiem jest PEJZAŻ. Serdecznie zapraszamy Państwa w podróż do waszych “przestrzeni prywatnych”, do których bez wątpienia zabiorą Was prezentowane dzieła.

Informacja o wystawie:

Czas trwania wystawy: 29 września – 20 października 2023

Godziny otwarcia wystawy:

  • poniedziałek-piątek: 12:00-20:00
  •  sobota: 10:00-18:00
  • niedziela: nieczynne
  • proszę zwrócić uwagę na kalendarz pracy galerii w zakładce KONTAKT

Wstęp: WOLNY

Lokalizacja: Galeria 3U10, ul. Jana Karola Chodkiewicza 3 lok. u10, 02-593 Warszawa, Mokotów

 

Wystawa FEMINATYWY to prezentacja prac trzech wspaniałych kobiet:

Aleksandry Zielińskiej- Misiun, malarstwo olejne, Ewy Mróz, malarstwo akrylowe/pasta strukturalna, Anety Szoltis – Menciny, linoryt tracony,

tworzą one w zupełnie odrębnych technikach, prace każdej z tych twórczyń mają swój charakter i rozpoznawalny styl, a ich wspólnym mianownikiem jest PEJZAŻ, czasem bezpośredni i oczywisty, a niekiedy jakby majaczący we mgle pełen niedopowiedzeń. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa w niesamowitą podróż po „waszych przestrzeniach prywatnych”, bo pejzaże tych artystek to nie tylko widoki, ale też pretekst do podróży wewnątrz siebie, pasja z jaką tworzą nadaje ich dziełom bogatą warstwę emocjonalną, która dodatkowo podbija walor wizualny i nie pozwala przejść obojętnie, wrażliwość i uważność jaką w sobie mają ich obrazy i grafiki hipnotyzuje i porywa widza w jego prywatną podróż.

 

ALEKSANDRA ZIELIŃSKA-MISIUN

Malarka i projektantka mody, urodzona w 1977 roku w Łodzi. Grubo nakładane kolory olejnej farby mieszające się ze sobą na płótnie to cecha charakterystyczna jej malarstwa. Artystka nie ogranicza się jedynie do klasycznych narzędzi jak pędzel czy szpachla, jeśli kawałek drewna czy łyżeczka pozwolą jej uzyskać oczekiwany efekt, to znaczy że są właściwymi narzędziami w danej chwili. Według autorki, stosowanie takiej techniki malarstwa pozwala jej tworzyć nieprzewidywalne, zaskakujące efekty wizualne i strukturalne, co czyni jej dzieła wyjątkowymi.

 

EWA MRÓZ

Urodzona w 1988r. w Oławie malarka, mówi o sobie, TWÓRCA OD URODZENIA. Przez dwadzieścia dziewięć lat poszukiwała artystycznego sposobu wyrażania siebie by finalnie wybrzmiał w malarstwie akrylowym na płótnie. Z początku mocno ekspresyjne i barwne jak sam charakter artystki. Z biegiem lat umiejscowione na przeciwległym biegunie, spokoju i ciszy, które jak powiada jest przeciwwagą dla niej samej. Kojące barwy ziemi, delikatne krople zatopione w charakterystycznej strukturze, a to wszystko scalone w naturze. Naturze, która wraz z porami roku się zmienia, wzrasta, dojrzewa tak jak jej malarstwo.

 

ANETA SZOLTIS-MENCINA

Urodziła się w 1980 roku. Skoczowianka z pochodzenia, mieszka i pracuje w Częstochowie. Grafik, pedagog i mediator. Prowadzi własną pracownię, w której całkowicie poświęca się swojej pasji – tworzeniu. Grafiki od początku do końca wykonuje ręcznie, tylko w kilku egzemplarzach. Z zamiłowania do natury, gór i ptaków czerpie inspiracje do swoich grafik. Poszukuje stałości w zmienności otoczenia. Jej celem nie jest wierne odtworzenie widoku przyrody a raczej wrażenia, którego doznaje patrząc na nią. Pracuje intuicyjnie i spontanicznie, matryca graficzna jest dla niej polem nieograniczonych możliwości. Kolorystyka jej grafik oddaje aktualny stan ducha i melancholijny charakter.

Prace:

Autor:

Rok powstania:

2022-12-06

Wymiary:

120x80 cm

Opis:

akryl i pasta strukturalna na płótnie

Cena:

Dostępność:

Brak w magazynie

Autor:

Rok powstania:

2021-09-15

Wymiary:

120x80x4cm

Opis:

akryl i pasta strukturalna

Cena:

4800 zł

Dostępność:

Na stanie

Autor:

Rok powstania:

2020-12-01

Wymiary:

175x75cm

Opis:

olej na płótnie

Cena:

6000 zł

Dostępność:

Na stanie

Autor:

Rok powstania:

2023-10-01

Wymiary:

60x60cm

Opis:

olej na płótnie

Cena:

2400 zł

Dostępność:

Na stanie

Autor:

Rok powstania:

2023-09-10

Wymiary:

okno grafiki 44x62 cm, format papieru 50x70 cm

Opis:

linoryt tracony, numer  12/13 (odbitka/ilość odbitek w serii)

Cena:

Dostępność:

Na stanie

Autor:

Rok powstania:

2023-09-01

Wymiary:

okno grafiki 54x37 cm, format papieru 58x41 cm

Opis:

linoryt tracony, numer  1/8 (odbitka/ilość odbitek w serii)

Cena:

1450 zł

Dostępność:

Na stanie

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu