Sabina Fabryczny

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

Artystka, urodzona w 1986 roku w Mysłowicach. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; wydział: Tkaniny i Ubioru. Praca dyplomowa zrealizowana w pracowni malarstwa dr hab. Kamila Kuskowskiego oraz w pracowni druku na tkaninie prof. Krystyny Czajkowskiej. Uczestniczka licznych krajowych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Laureatka Biennale Sztuki Młodych “Rybie Oko 6″ oraz konkursu stypendialnego „Artystyczny Indeks Hestii”.

Sabina Fabryczny to malarka zafascynowana światłem i możliwościami, które ono oferuje artyście i jednocześnie widzowi. Jej obrazy emanują wewnętrznym blaskiem, który sprawia, że elementy płótna wibrują na oczach widza i zdają się być żywe.

Martwe natury Sabiny, które stanowią jeden z jej ulubionych tematów, osadzone są na granicy między reprezentacją a abstrakcją. Powierzchnia płócien artystki zwykle komponowana jest jako całość przy użyciu jednego lub dwóch dominujących kolorów. Tworzy to jedność i oferuje klarowność takiego przedstawienia, a zastosowanie szkliwa pozwala wydobyć z powierzchni obrazu głębię i przestrzenność.

Oprócz malarstwa artystka zajmuje się również rysunkiem.

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu