Marta Tondera

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

 

Marta Tondera (Tondera-Tuzinek) ur. w 1986r. w Warszawie. Z zawodu nauczycielka języka polskiego (Filologia polska, UW). Autorka tomu poezji “Manowce”, baśni dla dzieci i rodziców “Kraina Niezwykłości”, tekstów piosenek (poetycki album muzyczny „Szmaragdowa” w wykonaniu aktorki Ewy Lorskiej; projekt MYK z gatunku szeroko rozumianego pop-u) oraz twórczyni artystycznej marki jedwabnych apaszek z jej obrazami Mon Tout. W sferze plastycznej samouk.

„W życiu, w pisaniu i w malowaniu najbardziej lubię dobre energie, wyraziste kolory i magię symbolu.”

To, co maluje, pokazuje od niedawna motywowana pozytywnym odbiorem i ciekawymi zamówieniami. Jej prace charakteryzujące się wyraźnym, własnym, niepodrabianym pryzmatem, uniwersalną treścią w indywidualnej formie, zdobią przestrzenie prywatne i publiczne od mieszkań przez salony piękności, biura aż po gabinety psychologiczne.

„Wyrażam i poszukuję siebie w różnych stylach, ale lubię wracać do tego najbardziej własnego – witrażowego. Pewnie ze względu na symbolikę formy i moc barwy. Jest w tych obrazach prostota, wyrazistość, jakaś bajeczność, na pewno pozytywna energia, którą lubię się otaczać i dzielić.”

„U Marty szczególną uwagę zwraca wszechstronność, otwartość i autentyczność. Kolor, żywioł, energia. Naturalnością, sensualnością – można powiedzieć – dosłownie i w przenośni emanują jej obrazy i jak sama mówi – przesycone są tym, co wynika z niedosytu.” – Anna Bentyn, Galeria Sztuki Impuls

Wystawy zbiorowe:

  • “Salon wiosenny” I i II edycja 2022-2023 w Galerii Sztuki Operis.artis w Antoninie
  • “New Artist”, Boomer Gallery, London 2022
  • “W rozkwicie”, Galeria Sztuki Impuls w Podkowie Leśnej, 2023

Wystawy indywidualne:

  • “Od czucia”, Galeria Sztuki Impuls, Podkowa Leśna, 2022.

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu