Izabela Drzewiecka

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

 

Artystka, urodzona w 1966 roku w Stawiszynie. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytutu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Edukację malarską otrzymała w pracowni prof. Andrzeja Niekrasza. 

Najczęściej tworzy malarstwo olejne, akrylowe i akwarelowe. Poza pracą artystyczną, od 2004 roku pracuje jako nauczycielka plastyki i zajęć technicznych i artystycznych w Zespole Szkół w Stawiszynie. Na przestrzeni ostatnich lat porusza się głównie w obszarze abstrakcji, stosując eksplozję kolorów i światła oraz tworząc iluzję przestrzeni. W sztuce lubi spontaniczność i eksperyment. Jej celem jest sformułowanie języka abstrakcji, który byłby międzypokoleniowy i ponadczasowy. Fascynuje ją również związek człowieka z naturą, co przejawia się w tematach jej prac – abstrakcjach inspirowanych botaniką i światem naturalnym. Sugeruje, że emocjonalne powiązanie człowieka jako istoty myślącej z naturą i jej bliskością przywołuje skojarzenia, emocje oraz wspomnienia. Często porusza do głębi, a jednocześnie napełnia mocą, daje energię potrzebną do życia w harmonii z naturą. Jej 30-letnie doświadczenie artystyczne obfitowało w wystawy, które udowadniały, że sztuka abstrakcyjna może być emocjonalnym spoiwem dla wielu pokoleń. 

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu