Bartosz Hadryś

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

 

Artysta, urodzony w 1977 roku w Tychach; mieście, w którym pracuje i tworzy. Uprawia malarstwo i rysunek. Przy tworzeniu abstrakcyjnych form w swoich autorskich pracach wykorzystuje technikę olejną, dającą duże możliwości operowania światłem i kolorem. Abstrakcje każdorazowo odsyłają i nawiązują do spójnego świata, stworzonego przez artystę, który to świat stał się motywem przewodnim i charakterystycznym jego twórczości. Oprócz tych form pojawiają obrazy „na pograniczu”, w których Hadryś prezentuje człowiecze figury – zawsze będące na krawędzi, gdzieś na granicy. Figury jakby próbujące wejść do tego „innego” świata. Nieliczne, ale istotne dla zrozumienia jego twórczości są portrety. Pozorny spokój postaci zakłóca odczuwalny mrok, cień – niepokój, który dominuje dzieło. Artysta zwykle nie tytułuje obrazów, aby nie ograniczać wyobraźni potencjalnego odbiorcy. 

Prof. Jan Wiktor Sienkiewicz uważa, że malarskie ukierunkowania wielu dzieł malarskich Bartosza Hadrysia, “o subtelnie zrównoważonej kolorystyce, pełne są szczególnie ciekawych odniesieniach do świata przyrody, natury i zwierząt, wskazujących na rezonans polskiego malarza z wielkimi flamandzkimi i holenderskimi mistrzami martwej natury. W tych, po mistrzowsku zakomponowanych dziełach, przenikają się ze sobą organiczne sploty wszelkiego rodzaju malarsko rozpracowanych gatunków roślin, kwiatów i owoców, zaczerpniętych z otaczającej artystę przyrody, niosących w sobie całe bogactwo symbolik odnoszącej się do płodności i obfitości, w które artysta wplata niejednokrotnie motyw czaszki – ze swoją paletą wielu znaczeń wanitatywnych. W konsekwencji w dziełach Bartosza Hadrysia, jak rzadko we współczesnej plastyce, odnajdujemy nie tylko solidny warsztat malarski, ale całe bogactwo znaczeń i kodów, dających szerokie możliwości interpretacyjne jego kompozycji.”. 

Laureat licznych nagród i wyróżnień w konkursach z dziedziny malarstwa i rysunku. Autor wystaw indywidualnych: MCK TYCHY (2016); Klub Artystyczny Bakakaj, Tychy (2012); Galeria Marchołt, Katowice (2010); Galeria StrefArt, Tychy (2010); Hotel Stara Poczta, Tychy (2007); Galeria Szyb Wilson, Katowice (2007). Uczestnik wielu wystaw zbiorowych, m.in.: Jasiński & Friends V, Galeria w Teatrze Narodowym, Warszawa (2016); Galeria Sztuki Współczesnej Dagma Art, Katowice (2016); Zadośćuczynienie, MOK Zabrze, Katronovia, Warszawa (2015); Niepohamowanie, Galeria 4ART, Gliwice (2015); Jasiński & Friends III, Galeria w Teatrze Narodowym, Warszawa (2014); Wskrzeszenie II, Galeria Impresja, Zabrze (2014); Galeria StrefArt, Tychy (2008). Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce, Niemczech i Szwajcarii.

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu