“FEMINATYWY – ARTYSTKA, AUTORKA, TWÓRCZYNI” WYSTAWA ZBIOROWA

Wystawa FEMINATYWY to prezentacja prac trzech wspaniałych kobiet;

Aleksandry Zielińskiej- Misiun, malarstwo olejne,

Ewy Mróz, malarstwo akrylowe/pasta strukturalna,

Anety Szoltis – Menciny, linoryt tracony.

Tworzą w zupełnie odrębnych technikach, prace każdej z nich mają swój charakter i styl, a ich wspólnym mianownikiem jest PEJZAŻ i KOBIECOŚĆ. Serdecznie zapraszamy Państwa w podróż do waszych “przestrzeni prywatnych”.

Wystawa była też wspaniałym pretekstem do rozmów o tytułowych FEMINATYWACH, które w ostatnim czasie stały się tematem wielu dyskusji w przestrzeni publicznej, a przecież nie są wymysłem XXI w. i należy zwyczajnie przyjąć to do wiadomości i zaakceptować fakt ich istnienia. Jeśli tylko ktoś czuje potrzebę korzystania z nich to okazać otwarty umysł i zaakceptować, a nie negować.

Zwłaszcza, że nawet Rada Języka Polskiego wypowiedziała się na temat tworzenia żeńskich form nazw zawodów i tytułów; “Formy żeńskie nazw zawodów i stanowisk są potrzebne, a ich używanie będzie świadczyć o równouprawnieniu kobiet w zakresie wykonywania zawodów i piastowania funkcji. Językowi nie da się jednak niczego narzucić, przyjęcie żadnej regulacji prawnej w tym zakresie nie spowoduje, że Polki i Polacy zaczną masowo używać form inżynierka, docentka, czy ministra. Powinny być one jednak powszechnie akceptowane.

Tym Bardziej cieszą mnie reakcje i przebieg dyskusji z odwiedzającymi, którzy otwarci na sztukę z radością przyjmowali również TWÓRCZYNIĘ, ARTYSTKĘ i MALARKĘ!

“FEMINATYWY – ARTYSTKA, AUTORKA, TWÓRCZYNI” WYSTAWA ZBIOROWA

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu