ADAMSKI WAWRZYNIEC

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

 

Jego pseudonim artystyczny wywodzi się z nazwiska i drugiego imienia. Urodził się w 1993 r. w Węgrowie, a swoją drogę twórczą rozpoczął w 2017. Obrazy olejne Adamskiego pozwalają na odczuwanie podniosłości i swoistej ciszy, jaką wtłacza w swoje dzieła, budując własny komunikat w prostych kubizujących formach, które płynnie rozpływają się, tworząc połączone ze sobą plastyczne fragmenty. Fragmentaryczność dzieł sprawia wrażenie gotowości do natychmiastowych przeistoczeń, gdzie starannie dobierane plamy barwne zazwyczaj przechodzące subtelnie z barw ciemnych do barw jasnych, stają się integralną całością. W wielu swoich pracach artysta przedstawia nam motywy odnoszące się do symboli opartych o ikonografię nowożytną, a także do bardzo uważnie dobranych zbiorów symboli i odniesień do kultury zachodniej. Twórca często zgrabnie łączy motywy realistyczne z abstrakcją, nierzadko dodając do całości szczegóły w duchu prymitywizmu, dążąc do ułatwienia odbioru swojego przekazu.

 

Adamski wychodzi również poza ramy malarstwa. Od 2021 roku tworzy skomplikowane instalacje artystyczne mające formę rzeźb, wykonane z metalowych części, łączące w sobie delikatność drutu i morficznego kształtu z brutalizmem i prostotą wkomponowanych weń metalowych fragmentów. Drut pozwala twórcy na płynne modelowanie formą, tworząc swojego rodzaju plastyczność w kontekście jędrności i ciągliwości tak mocno tożsamych z jego malarstwem. W tej wszechobecnej podniosłości jest miejsce na niepokój, cierpienie, napięcie, ale też na piękno człowieczeństwa, poszukiwanie piękna jako dowodu na istnienie Absolutu. Dążenie do iluzoryczności form, fragmentaryczności ludzkiego ciała, do tego subtelne światłocienie, a zarazem surowość i minimalizm, to wszystko ma pomóc w ich odczytywaniu.

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu