MAŁGORZATA KOLMUS

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

Małgorzata Kolmus w swoim malarstwie posługuje się językiem geometrii. Tworzy abstrakcje geometryczne, poprzez które chce się dzielić swoim spojrzeniem na świat i oddziaływać na odbiorcę kolorem, jak również kompozycją. Bliski jest jej nurt op-art oraz hard-edge. Artystka ukończyła kierunek architektoniczny. Wspólnym mianownikiem wielu jej obrazów są regularne podziały, rytm, symetria i uporządkowanie. Prace przedstawiają abstrakcyjne przestrzenie i płaszczyzny, na których można obserwować grę światła i koloru.

W sztuce najbardziej kocha możliwość odkrywania – pasjonuje ją poszukiwanie interesujących zestawień barwnych oraz określonych efektów świetlnych i przestrzennych. Światło w jej pracach odgrywa istotną rolę – może być rozproszone albo przypominać blask neonu, rozchodzić się gładko bądź uwypuklać kształty, dając efekt 3D. Kompozycja jest zwykle wielowarstwowa, złożona z przenikających się płaszczyzn. Wystawy: 2019 Mazowiecki Instytut Kultury (grupowa wystawa prac konkursowych na plakaty filmowe); 2021 Art3f Luksemburg.

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu