KAROLINA JAROSŁAWSKA

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

Malarka, urodzona w 1977 roku w Białymstoku. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie studiowała historię i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku malarstwo. W 2021 roku uzyskała stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.

Cykl prac malarskich – “Obrazy Wody” to dzieła, o które opierała się praca doktorska artystki, którą obroniła ona niedawno na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu. Zestaw obrazów o charakterze organicznej abstrakcji został skomponowany z niemal pasowych układów płynnie przenikających się nawzajem i tworzących nowe treści plam bieli, czerni i szarości. Artystka prezentuje w nich silny kontrast podstawowych barw, właściwych raczej rysunkowi niż malarstwu.

Rozmycie i niezdefiniowanie kształtów intuicyjnie przypisać można ruchomości obserwowanej natury. Jednocześnie uchwycona płynność i nieprecyzyjność ukazanych form wpływa na otwartość na mnogie interpretacje, którą to artystka oferuje widzowi. Prace stawiają pytanie o naturę rzeczy pozornie znajomych, które po przefiltrowaniu przez umysł artystki przedstawiają się w zupełnie nowym świetle – niepewnie i z dystansem, jak postaci nowo poznane.

Artystka bierze udział w wystawach w kraju i za granicą, organizuje oraz uczestniczy w licznych wydarzeniach artystycznych. Jest również współorganizatorką Stowarzyszenia Twórców Hokuspokus oraz Galerii 81 Stopni w Warszawie. Poza działalnością twórczą zajmuje się edukacją kulturalną.

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu