JUSTYNA MARIA SARA LICZNERSKA

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

Artystka urodzona w Bydgoszczy w 1986 r. w rodzinie z wielopokoleniowymi tradycjami twórczymi w zakresie malarstwa i architektury (Alojzy Niedbalski, Alfons Licznerski, Paweł Licznerski). Od najmłodszych lat uwielbiała tworzyć, co przekładało się na świetne wyniki na wszystkich etapach edukacji, której wspaniałym zwieńczeniem miała być nauka w liceum plastycznym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, które było na tamtym etapie życia wielkim marzeniem artystki, a którego realizację przerwała ciężka choroba, z którą przyszło jej się zmagać.Pomimo przeciwności losu, artystka nieprzerwanie rysowała, malowała, rzeźbiła, tworzyła linoryty. Stworzyła kilkadziesiąt fascynujących przedmiotów użytkowych. Przekrój jej możliwości twórczych jest bardzo szeroki, co doskonale przedstawia w nowych formach nadanych przedmiotom użytkowy; są to m.in. egzotyczne donice, breloki z żywą roślinnością i obrazy wertykalne z sukulentów. W późniejszych latach zdobyła stopień „specjalisty” architekta i dekoratora wnętrz. Wiedzę, którą zdobyła, przełożyła na rozwój własnej twórczości, oraz doradztwo w zakresie architektury wnętrz.Aktualnie skupia się na malowaniu nićmi, techniką string art, która obecnie jest jej wiodącą formą twórczego wyrazu. Śmiało mówi o sobie, że jest polską ekspertką w tym temacie – stworzyła i sprzedała już ponad 350 dzieł.

String art to technika wynaleziona pod koniec XIX wieku przez Mary Everest Boole, aby uczynić matematykę bardziej przystępną, a od koniec lat 60 stała się ona rzemiosłem artystycznym.Pomimo trudnych początków i obolałych palców, które były wynikiem konieczności wbijania tysięcy gwoździ, artystka czerpie radość i satysfakcję z tworzenia w tej technice. Jej sztuka zyskała popularność, a jej obrazy są coraz bardziej wyrafinowane i zaawansowane. Początkowo znakomita większość jej prac była tworzona na zamówienie, podjęła takie tematy jak USG dziecka, obraz “Jezu ufam Tobie”, czy wymagające portrety, które były dla niej kolejnym wyzwaniem. Dzięki tej otwartości dość szybko udoskonaliła swój proces tworzenia i obecnie realizuje własne wizje twórcze, są to różnego rodzaju abstrakcje inspirowane żywymi organizmami i twory geometryczne. Wprowadza swoje formy w przestrzeń używając kilku długości gwoździ, co pozwala na uzyskanie wspaniałych efektów trójwymiarowości i grę światłem.

Technika string art daje jej wiele możliwości wyrazu artystycznego, a pomysłów na obrazy malowane nićmi ma nieskończenie wiele i zapowiada, że jeszcze nie raz zaskoczy swoich odbiorców.

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu