JUDYTA PILARCZYK

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

 

Artystka, uzyskała tytuł magistra na Akademii Sztuki i Projektowania im. Eugeniusza Gepperta. Od czasu ukończenia studiów wystawia swoje prace na całym świecie w ramach pokazów grupowych. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia Plenerów Malarskich, co roku uczestniczy w wystawach grupowych.  

W swojej pracy artystycznej specjalizuje się w malarstwie olejnym i pracach w ołówku. 

Dzieła artystki można określić jako realizm narracyjny. Ludzie na jej obrazach to konkretne osoby, które reprezentują same siebie. Zawsze szuka unikalnych osobowości o niepowtarzalnych twarzach. 

Pobyt w Londynie i praca na wydziale mody w Central Saint Martins miały znaczący wpływ na jej twórczość, przyczyniły się do powstania jej stylu i koncepcji piękna, które stara się reprezentować.  

Artystka specjalizuje się również w ilustracji mody, używając kolorowych ołówków jako swojego podstawowego medium. 

“Moja praktyka skupia się na malarstwie figuratywnym i rysunku, gdzie głównym tematem jest człowiek. Zawsze interesowało mnie malowanie ludzi, ponieważ jest to najbardziej złożony i absorbujący temat; fascynuje mnie nasz stan psychiczny i emocjonalny, filozofia, myślenie, miłość itp.  

Moje obecne obrazy kwestionują intymność jako formę miłości do samego siebie: 

Jak bardzo intymnie podchodzimy do samych siebie, jak bardzo stajemy się czuli? Jak bardzo rozumiemy siebie, swoje potrzeby i marzenia? 

Jak bardzo oddalamy się od siebie, gdy czujemy się samotni? Jak bardzo kochamy to, kim jesteśmy, gdy przechodzimy przez trudne chwile? 

Czy zdajemy sobie sprawę, że nikt nie może nas uszczęśliwić, jeśli nie jesteśmy szczęśliwi sami ze sobą? 

Nie jestem zainteresowana sobą jako tematem malarstwa, ale jestem kimś, kogo poznałam lepiej niż ktokolwiek inny, dlatego moje obrazy to bardzo często autoportrety. Wybór monochromu dodaje moim pracom więcej harmonii i intymności.” 

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu