JOLANTA KUŚMIERSKA

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

 

Artystka multidyscyplinarna, urodzona w 1962 roku. Odebrała wykształcenie magisterskie w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie później ukończyła też studia podyplomowe w zakresie Elementów Informatyki i Obsługi Programów Graficznych. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2018 roku zakończyła 7-letnie studia na ASP w Krakowie poprzez zamknięcie przewodu doktorskiego i otrzymanie tytułu Doktora Sztuk Pięknych. 

Profesjonalnie zajmuje się malarstwem, grafiką komputerową, rysunkiem oraz fotografią. Często korzysta z wielu z tych form jednocześnie, tworząc oryginalne kolaże. Do źródeł swoich inspiracji zalicza człowieka oraz jego związek z naturą i kulturą oraz podróże, które oferują jej możliwość eksploracji tego tematu. 

“Moją twórczość rozumiem jako spotkanie z Innym, który przychodzi, objawia się, uobecnia, jako próbę poznania, zrozumienia świata. Daje mi ona również możliwość obcowania z materią, doświadczania jej spolegliwości, w której już jest lub z której powstaje On – obraz. Nie znaczy to jednak, że najważniejszy jest efekt końcowy, równie ważny jest sam proces tworzenia, „akt twórczy”. To jest właśnie czas, w którym próbuję spotkania, zrozumienia Innego. Moje malowanie to próba zrozumienia bycia – sposobu istnienia siebie i Innego, nawiązanie z nim dialogu poprzez spojrzenie w siebie i przed siebie. Rozbicie i składanie Świata od nowa za pomocą własnych narzędzi – zmysłów.”

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu