JOANNA MROZOWSKA

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

 

Malarka, urodzona w 1976 roku w Warszawie. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w 2004 otrzymała dyplom pod kierunkiem prof. Mariana Czapli. Aneks do dyplomu realizowała w pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego pod kierunkiem prof. Edwarda Tarkowskiego. W 2019 otrzymała tytuł doktora sztuki w dziedzinie Sztuki w dyscyplinie Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i 12 wystaw indywidualnych. 

Głównym motywem jej prac są bryły budynków i otoczenie warszawskiego Zacisza. Jak wyznaje artystka, zwyczajne domy, garaże blaszaki, bramy, czasem na moich obrazach stają się znakami. Wiele z namalowanych przeze mnie domów istnieje choć Zacisze się zmienia. Jej sztuka jest silnie zakorzeniona w warszawskiej codzienności, którą artystka fragmentarycznie przenosi na swoje płótna. Jej sztuka to swego rodzaju kronika, gdyż Mrozowska nieustannie stara się uchwycić zmieniające się otoczenie Zacisza, jak i odpowiadać na współczesne wydarzenia polityczne: Domy, które maluję są zapisem zmian, które zachodzą na Zaciszu i stanowią osobiste archiwum bliskich mi miejsc. Podczas pracy nad obrazem domy stają się znakami, piktogramami, które nabierają nowego znaczenia. Jestem związana z miejscem, czyli Zaciszem ale także czasem w którym żyję, dlatego też nie jestem obojętna na wydarzenia, które dzieją się w Polsce czy na świecie, takie wydarzenia czasem odciskają piętno na moich obrazach. Wśród najważniejszych artystycznych inspiracji Mrozowska wymienia m.in. artystów polskiej szkoły plakatu, Pablo Picasso, traktowanie koloru w pracach Marka Rothko, rzeźby Magdaleny Abakanowicz, unistyczne obrazy Władysława Strzemińskiego, figury Jana Lebensteina, czy asamblaże Władysława Hasiora.

 

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu