FILIP ŁOZIŃSKI

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

 

Artysta urodzony w 1986 roku.

Absolwent wydziału sztuki (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), gdzie uzyskał dyplom z zakresu malarstwa (Pracownia prof. P. Jargusza). Ukończył studia w 2011 roku.
Autor pięciu wystaw indywidualnych m.in. w Nowohuckim Centrum Kultury Kraków.
Twórca kilkuset obrazów znajdujących się w kolekcjach prywatnych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Filip Łoziński zajmuje się wyłącznie malarstwem. Współpracuje z największymi domami aukcyjnymi i Galeriami w Polsce oraz wystawia prace na aukcjach charytatywnych.

O przekazie swojej twórczości mówi tak:

Opowiadam historię o relacjach i ich braku, samotności w tłumie. Unikam jednak klasyfikowania tego zjawiska jako problemu, nigdy go takim nie postrzegałem. Każdy obraz oddaję widzowi, jak otwartą książkę. Każda postać, choć wymyślona przeze mnie na obrazie żyje własnym życiem. To historia napisana moją ręką, resztę pozostawiam odbiorcy. Jeśli obraz jest opowieścią o relacji, to w mojej głowie jest ona ze swojej natury otwarta. Nie postrzegam obrazu jako materię rozwiązującą problem, czy odpowiadającą na pytanie. Relacji nie buduje się na poczuciu bezpieczeństwa, ale na dialogu, często niełatwym. Dialog między mną, a odbiorcą zawsze mnie ciekawi, co kto sobie z niego weźmie? Leonard Bernstein powiedział, że dzieło sztuki nie odpowiada na pytanie tylko je prowokuje. Jego istota bierze się z napięcia pomiędzy sprzecznymi odpowiedziami.

Fragment wywiadu: ARTYŚCI MÓWIĄ – FILIP ŁOZIŃSKI I WIELKI BŁĘKIT , autor; Paulina Brol

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu