EWA MOŃKA

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

rocznik ‘87, urodzona w Katowicach

Dyplom na wydziale Grafiki obroniła w 2011 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Artystka, dla której nadrzędną rolę w jej obrazach gra kolor, który prowadzi narrację i emocjonalną grę z widzem. Spod warstw czystych, zimnych i wibrujących barw ukazuje tematy wprowadzające w zadumę. Tematyka po której się porusza to przede wszystkim ludzkie charaktery. Bardzo mocno wpływa na nią temat kobiet w kulturze, ich prawa i wizerunek. W swojej twórczości oddaje to, jakie odcienie mają dzisiejsze zawirowania społeczno-kulturowe.
Przez lata pracowała upiększając śląskie domy duńskim i polskim designem, dziś całkowicie oddaje się tworzeniu i promowaniu sztuki wśród lokalnej społeczności.
Uczestniczka śląskich festiwali sztuki: Festiwal Sztuki Wysokiej w Bytomiu oraz Art Naif organizowany w Galerii Szybu Wilson w Katowicach.
Jej prace prezentowane były w Warszawie, Katowicach, Bytomiu, Dominicach koło Wrocławia i nadmorskich Mechelinkach obok Trójmiasta. Obrazy artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i w Szwajcarii.

WYSTAWY

2019 Bytom, Festiwal Sztuki Wysokiej
2020 Dominice, wystawa poplenerowa
2020 Katowice, Art Naif Festiwal
w Galerii Szybu Willson
2021 Dominice, wystawa poplenerowa
2021 Bytom, Festiwal Sztuki Wysokiej, Galeria Stalowe Anioły
2022 Bytom, Festiwal Sztuki Wysokiej Galeria Stalowe Anioły
2023 Mechelinki, Wystawa poplenerowa w Muzeum Wina Winnica Nawrot
2023 Katowice, Wystawa zbiorowa Face2Face Business Campus
2023/2024 Warszawa, Kobieca Strona Sztuki, Defabryka

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu