DADOU

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

 

 

Urodzony we Francji w 1994 roku, mama Polka, ojciec Włoch.

Dorastał w Lotaryngii, przy granicy z Luksemburgiem i mieszkał tam do 2015 roku, kiedy to wyjechał na studia do Lyonu (Francja).

Sztuką zainteresował się w bardzo młodym wieku. Rysował jak każde inne dziecko, ale to szybko przerodziło się w potrzebę tworzenia, którą rozwiną jako nastolatek i która nie opuściła go po dziś dzień. Malować zaczął gdy po raz pierwszy zetknął się ze sztuką uliczną i poznał graffiti. Jako 14-latek zafascynował się fotografią, równocześnie rozpoczęła się jego przygoda z gitarą, “nauczyłem się grać sam, gdy mój tata dostał gitarę w prezencie od mamy”. W 2015 roku opuścił dom rodzinny, aby podjąć studia Master of Science in Management and Finance w Emlyon Business School (Lyon, Francja), które ukończył w 2021 roku.

Nigdy jednak nie zrezygnował z pasji jaką jest dla niego sztuka. Przez cały okres studiów malował i zajmował się fotografią, oraz muzyką. W ciągu tych lat miał również szczęście mieszkać w różnych niesamowitych miejscach, takich jak; Bali, Indonezja w 2016 roku, Szanghaj w 2018 roku. Pomogło mu to poznać różnorodność i bogactwo kulturowe tych światów, a także przyczyniło się do znacznego poszerzenia horyzontów artystycznych. Po ukończeniu studiów całkowicie poświęcił się malarstwu.

W 2022 roku postanowił przeprowadzić się do Warszawy, aby dołączyć do swojej przyszłej żony.

Obrazy DADOU znajdują się w prywatnych kolekcjach we Francji, Luksemburgu i Belgii.

Dadou o swojej twórczości:

“Obecnie moje pierwsze miejskie inspiracje są wciąż obecne w moich pracach, stopniowo zmierzały one w kierunku bardziej abstrakcyjnego podejścia, ale w  ostatnich miesiącach powróciłem do bardziej figuratywnego stylu. Moje inspiracje obejmują paradoksy, które otaczają nas we współczesnym społeczeństwie (od miejsca jednostki w hiper połączonym świecie do istoty więzi, które łączą ludzi), jak również bardziej osobiste uczucia i emocje, takie jak ulotność chwili w świecie, który nigdy nie wydaje się robić przerwy, lub znalezienie swojego miejsca jako jednostki w naszym społeczeństwie. Chciałabym, aby moje prace były spontanicznym świadectwem tego, jak to jest żyć i rozwijać się w dzisiejszym świecie.”

 

Wystawy indywidualne:

2022 rok –  “Od wczesnego streetartu abstrakcyjnego do introspekcji figuratywnej.” – Momu (Warszawa).

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu