Anya Truskolaska

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

 

Malarka współczesna, urodzona w 1984 roku w Gdańsku. Obecnie mieszka i pracuje w Sopocie (Polska), po latach spędzonych w Szkocji, Anglii i Włoszech. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie w Aberdeen w Szkocji oraz język i kulturę na Uniwersytecie w Greenwich w Londynie. Uczestniczka licznych wystaw sztuki współczesnej w Genui i Ligurii. Jej obrazy zostały docenione przez kolekcjonerów sztuki we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Holandii i Rosji. 

  

Obrazy Anyi są jak połączenie z rzeczywistością inną niż codzienność odbierana zmysłami. “Interesuje mnie podświadomość, nieznane obszary psychiki. Moje prace zawsze nawiązują do snów, metafizyki i magii.” Swój sposób malowania określa jako intuicyjny i wykorzystuje kolor do wyrażenia złożoności kwintesencji ludzkiej cechy: emocji. “Wierzę w moc kolorów i absolutną wolność artystyczną, nieograniczoną żadnymi zasadami. Traktuję swoje obrazy jako źródła energii, które mogą pomóc widzom obudzić ich zmysły i wewnętrzną siłę twórczą. Inspiruje mnie muzyka, natura i metafizyczna strona życia. W mrocznym okresie pandemii tworzenie było dla mnie jak ucieczka do niezmierzonego świata duszy, gdzie wyobraźnia jest nieograniczona, a myśli wolne. Wierzę, że szczególnie w czasach, gdy rzeczywistość pozostawia wiele do życzenia, sztuka działa jak antidotum na wszelkie zło, oferując nam klucz do poszukiwania światła w sobie.” 

  

Oprócz pracy w studio, Anya wyraża się również poprzez malowanie na żywo podczas koncertów i innych wydarzeń publicznych. To jej sposób na zbliżenie sztuki do ludzi i objęcie jej absolutną improwizacją i intuicyjną ekspresją. 

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu