ANNA MARIA MAJKUTEWICZ

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

Data urodzenia: 1976

Wykształcenie: wyższe ekonomiczne., Przedstawicielka malarstwa intuicyjnego, Certyfikowana Nauczycielka metody Vedic Art.

MOJE MALARSTWO jestem przedstawicielką nurtu malarstwa intuicyjnego oraz certyfikowaną przewodniczką i nauczycielką Vedic Art, metody intuicyjnego odkrywania potencjału twórczego poprzez malarstwo. Moja twórczość opiera się na niezakłóconym przypływie emocji i intuicyjnym wyrażaniu uczuć na płótnie. Malowanie tego co się czuje, a nie tego co się widzi jest kluczem w malarstwie intuicyjnym. Czyste płótno jest pustką, ale intencja stworzenia otwiera nieograniczone możliwości wyrazu i ekspresji. Gdy proces kreacji się rozpocznie sam nas prowadzi. Warunkiem jest pełne zaufanie. Moim celem jest przekazanie emocji, a nie odwzorowanie rzeczywistości, którą widzę. W malarstwie intuicyjnym farby i płótno to narzędzia wyrazu i ekspresji. Natomiast czysta kreacja wypływa z mojego serca i duszy. W moim malarstwie nie ma wiodącego motywu, który jest powtarzany. Każda praca to indywidualna, niepowtarzalna podróż do źródła kreacji. Dobór kolorów, wyłaniająca się struktura oraz ekspresja jest wynikiem mojej aktualnej energii, niezakłóconego przepływu i wolności tworzenia. Rzeczy pojawiają się same. A proces tworzenia kończy się wraz z poczuciem pełni. Obrazy maluję farbami akrylowymi korzystając z różnych technik i sposobów ich nakładania. Tworzenie jest dla mnie polem do eksperymentowania z kolorem, strukturą i formą. Część obrazów maluję metodą „pouringu” czyli wylewania rozwodnionych farb na płótno. To bardzo lekka technika dająca niewiarygodne efekty połączeń kolorystycznych i łagodnych, płynnych kształtów. Na wielu moich obrazach ważna rolę odgrywa struktura, dająca głębię oraz ruch budujący dynamikę obrazu. Używając złoceń i kontrastowych zestawów barw zwiększam ekspresję prac, a nieodłączny przyjaciel obrazów „światło” w magiczny sposób wydobywa z nich energię jaką mam intencję przekazać.

Wystawy: 27 marca-14 kwietnia 2023 Wystawa indywidualna Arsenic Art. Temple Six Seasons Distillery Warszawa (wystawione 13 obrazów)

12-18 stycznia 2023 Międzynarodowa Wystawa Sztuki DE-Crypticart Mediolan/Barcelona (wystawione 3 obrazy)

12 listopada- 8 grudnia 2022 wystawa indywidualna „Emocje w kolorze” (wystawione 21 prac) 03-27 marca 2022 wystawa indywidualna “Mapa Kreacji” „Galeria Impuls” Podkowa Leśna (wystawiono 36 prac)

Zobacz dzieła tego artysty

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu