ALEKSANDRA ZIELIŃSKA-MISIUN

Wzrost wartosci prac tego artysty w ciagu ostatnich 12 miesiecy: 25%

Informacja o artyście:

Malarka i projektantka mody, urodzona w 1977 roku w Łodzi. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Projektowania Tkaniny w Katedrze Tkaniny i Ubioru w 2005 roku. Tworzy z pasją w zakresie malarstwa, rzeźby, kamienia użytkowego. Zawodowo projektuje formy z kamienia naturalnego, a w wolnych chwilach oddaje się całkowicie swojej największej pasji – malarstwu.

Farby na płótnie rozprowadza nie tylko za pomocą pędzla i szpachelki, jak tradycyjni twórcy, ale też różnych innych narzędzi, np. linijek. Grubo nakładane kolory olejnej farby mieszające się ze sobą nawzajem na płótnie to cecha charakterystyczna jej malarstwa. Według Zielińskiej-Misiun, stosowanie takiej techniki malarstwa pozwala jej tworzyć nieprzewidywalne, zaskakujące efekty wizualne i strukturalne, co czyni jej dzieła wyjątkowymi. Ze względu na ich teksturę poleca się kontemplację jej prac z bliska.
Zielińska-Misiun tworzy abstrakcyjne płótna, w których porusza zagadnienie kobiecej sylwetki. Iluzoryczne postacie przedstawione na obrazach, widziane oczami wyobraźni, są uwiecznione w różnych sytuacjach i pozach ekspresyjnie nakładaną na płótno farbą. Jednocześnie artystka tworzy pejzaże miejskie, w których unikalny sposób nakładania farby pozwala jej na budowanie niesamowitej głębi i perspektywy, a architektura na nich uwieczniona zyskuje iluzję trójwymiarowości.

W pracach artystki niejednokrotnie pojawia się metafora, gra wyobraźni, zmieniają się narzędzia, a oprócz koloru dominuje też ich struktura. Obrazy przenoszą nas w bezpieczną podróż, skłaniając do chwili relaksu i odpoczynku.

Zobacz dzieła tego artysty

Wenecja

Witaj w 3u10!

Twoje konto zostało pomyślnie utworzone 😊 
Miłych zakupów!!!

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu